Jdi na obsah Jdi na menu
 


GremlinObrazek

Grimik nebo také Schmoopy narozený ve znamení Lva pochází z útulku v Mělníku, tudíž řečený mělnický ovčák. Narozeniny mu byly stanoveny na 12.8., tedy čtyři měsíce před tím, než k nám před Vánocemi roku 2009 přišel.

Když mu byl rok, nečekaně jsem odjela pracovně do Anglie a protože chvíli trvalo vyřízení všeho papírování, půl roku ho doma hlídala moje Máma. A že jí dal zabrat :) Každopádně v květnu 2011 se mnou projel půl Evropy až do Anglie.

Zde mi asistoval při výcviku pejsků až do té doby, než jsme se v září přestěhovali do Frankfurtu v Německu, kde s námi strávil skoro dva roky. Nedlouho po příjezdu tam se nám dokonce ztratil po setmění na koňském závodišti a skončil v místním útulku, kde jsme ho díkybohu druhý den našli.

V Německu jsme se díky jazykové bariéře a nedostatku finančních prostředků věnovali především domácímu výcviku dogdancingu. Ještě před odjezdem do zahraničí stál jako roční pejsek už na bedně Jizerskohorského dogtrekkingu.

Po návratu do Čech jsme se ihned zaměřili na naše dva nejoblíbenější sporty, agility a dogtrekking. Agility trénujeme pod vedením Jitky Slánské a kdyby chudák Grimik neměl co do činění se mnou, určitě by to vypadalo jinak, nežli ty naše slavné disky :)

Letošní dogtrekkingovou sezónu jsme naopak otevřeli zlatou medailí z Po stopách Toulovce. Grimik jde do všeho srdcem, z toho jsou pak problémy ,-) Zatím vůbec nezvládá emoce na startu, a to jak v agility, tak v dogtrekkingu. Pracujeme na tom :)